De O14 heeft vanavond in een inhaalduel een fraaie 0-4 zege behaald op FC Eindhoven. De Eindhovenaren waren afgelopen weekend al met een straatlengte voorsprong kampioen geworden in de Derde Divisie, en traden zodoende niet met de sterkste formatie aan. Waar de O14 in het thuisduel duidelijk de mindere was, had het team van Bram van Wijk in het Jan Louwers Stadion duidelijk het betere van het spel. Via Daahen Bakir kwam de O14 voor de eerste keer dreigend in het Eindhovense strafschopgebied, maar nog geen minuut later moest HS-keeper Jin Coolen redding brengen toen een Eindhovense aanvaller alleen op hem af kwam.
Het merkwaardige was dat, ondanks het Helmondse veldoverwicht, de thuisclub in de eerste helft nog drie grote kansen kreeg op de openingstreffer. Eerst kwam Jin Coolen met de schrik vrij toen een schot boven hem op de lat viel, even later kon hij zelf redding brengen nadat hij een pass in de voeten van de tegenstander had gegeven. Tien minuten voor rust bracht hij opnieuw redding bij een schot vanaf hooguit tien meter.
Helmond Sport had zelf al mogelijkheden via een kopbal van Zakariya Essanoussi en een schot van Souffian Khattout, alvorens het op voorsprong kwam door linksback Cas Houtsma (32’ ;0-1). Deze voorsprong werd onmiddellijk na de hervatting verdubbeld door Jasper van Hees op aangeven van Daahen Bakir (36’ ;0-2). De wedstrijd werd beslist door een hard schot van Soufian Khattout net onder de lat (62’ ;0-3), laatstgenoemde kreeg een paar minuten later nog een grote kans op een tweede treffer. De wedstrijd kabbelde toen al rustig naar het einde, al zorgden de drie indirecte vrije trappen die de scheidsrechter gaf wegens vermeende overtredingen van beide keepers (protesteren / bal te lang vasthouden) nog wel voor de nodige opwinding en/of hilariteit. In blessuretijd was ook het slotakkoord voor Helmond Sport, Daahen Bakir kopte uit een voorzet raak (70’+3 ;0-4).
De O14 sluit a.s. zaterdag de competitie af met een thuiswedstrijd tegen Baronie, ongeacht het resultaat van deze wedstrijd wordt het team van Bram van Wijk derde in de Derde Divisie.
Opstelling Helmond Sport:
Jin Coolen, Milan van der Westen, Mads de Graaf, Thijs Gramser, Cas Houtsma; Jasper van Hees, Soufian Khattout, Dennis Stosic; Zakariya Essanoussi, Daahen Bakir, Roan van Maasakkers.
Ingevallen: Finn de Kock, Just van Ganzenwinkel, Cas Kuijpers, Dalil Ajouaou, Daan van Esdonk en Rayhan Adegoke.