Een bijzonder moment voor Tijn Landheer én de Helmond Sport Academie. De 19-jarige verdediger heeft zijn eerste profcontract getekend bij Helmond Sport. Landheer, afkomstig uit Helmond en begonnen bij Stiphout Vooruit, ligt daarmee voor de komende twee seizoenen vast bij Onze Club. Na een sterke voorbereiding en zijn eerste officiële wedstrijden in het rood-zwart wordt zijn ontwikkeling nu beloond.
Van Stiphout Vooruit naar Helmond Sport
Voor Landheer begon het voetbalavontuur dicht bij huis. De Helmonder zette zijn eerste stappen op het voetbalveld bij Stiphout Vooruit, waarna hij uiteindelijk terechtkwam in de jeugdopleiding van Helmond Sport.
Binnen de Helmond Sport Academie doorliep de verdediger de verschillende stappen richting het eerste elftal. Zijn ontwikkeling bleef niet onopgemerkt en afgelopen zomer kreeg Landheer de kans om tijdens de voorbereiding aan te sluiten bij de selectie van hoofdtrainer Frédéric Frans.
Daar liet de jonge verdediger zich direct gelden. Met zijn sterke optredens in de voorbereiding verdiende Landheer steeds meer minuten en vertrouwen binnen de eerste selectie.
Debuut in het MySteel Stadion
De volgende mijlpaal volgde direct aan het begin van het nieuwe seizoen. Tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen De Graafschap mocht Landheer in het MySteel Stadion direct vanaf de aftrap beginnen.
Voor de 19-jarige Helmonder betekende dat zijn officiële debuut voor Onze Club. Landheer speelde de volledige wedstrijd en hield zich overtuigend staande. Ook in de wedstrijden die volgden kreeg hij opnieuw de kans om zijn kwaliteiten te laten zien.
Zijn prestaties worden nu beloond met zijn eerste profcontract.
Technisch Manager Dirk Jan Derksen is blij met de ontwikkeling van de jonge verdediger:
“Wij zijn zeer verheugd dat we onze jeugdspeler Tijn Landheer voor twee jaar aan Onze Club weten te binden. Vanaf de eerste minuut van de voorbereiding heeft hij zich razendsnel ontwikkeld en zijn kans met beide handen aangegrepen. Tijn heeft dit zelf afgedwongen door zijn kwaliteiten te laten zien en vanaf dag één onverstoorbaar te zijn. Hij kent weinig plankenkoorts, heeft het niveau snel opgepakt en zich in korte tijd uitstekend aangepast aan het eerste elftal. Inmiddels is hij een volwaardig lid van onze selectie. Zijn ontwikkeling bewijst maar weer eens hoe belangrijk een goede jeugdopleiding voor Helmond Sport is.”
Voorbeeld voor de Academie
De stap van Landheer is niet alleen bijzonder voor de verdediger zelf. Zijn doorbraak laat ook zien welke mogelijkheden er liggen voor talenten uit Helmond en de regio binnen de Helmond Sport Academie.
Ook Hoofd Jeugdopleiding Roland Vroomans is trots op de stap die Landheer vanuit de Academie heeft gezet:
“Het debuut van Tijn is een prachtig moment voor hemzelf, zijn familie en natuurlijk ook voor Stiphout Vooruit, de club waar hij zijn eerste stappen heeft gezet. Het laat zien dat talent uit de regio via de Helmond Sport Academie kan doorgroeien naar het eerste elftal. Tijn heeft hier hard voor gewerkt en dit profcontract is een mooie beloning voor zijn ontwikkeling. We zijn als Academie ontzettend trots op hem en hopen dat dit de eerste van veel mooie momenten in het shirt van Helmond Sport is.”
Van zijn eerste voetbaljaren bij Stiphout Vooruit tot zijn debuut in het eerste elftal van Helmond Sport: Landheer heeft zijn ontwikkeling volledig in zijn eigen regio doorgemaakt. Met zijn eerste profcontract zet hij nu de volgende stap.
Landheer zelf is trots op het bijzondere moment:
“Ik ben ontzettend blij en trots dat ik voor het eerst een profcontract mag tekenen bij Helmond Sport. Dit is een moment waarvoor ik hard heb gewerkt en waar ik altijd van heb gedroomd.”
Met zijn handtekening blijft Landheer de komende twee seizoenen verbonden aan Onze Club en krijgt hij de kans om zich verder te ontwikkelen binnen de eerste selectie.
Gefeliciteerd met je eerste profcontract, Tijn! ❤️🖤