Op 4 september 2025 vond Onze supportersavond plaats. De avond werd geopend door Martie Jeuken, die de aanwezigen welkom heette en Rick de Rooij (Manager Voetbal & Organisatie) en Jurgen Seegers (Hoofdtrainer eerste elftal) introduceerde.
Voorstelronde Jurgen Seegers
Jurgen Seegers begon met een persoonlijke introductie. Hij vertelde over zijn vrouw en twee kinderen, die hij slechts één dag per week ziet omdat hij zich volledig wil inzetten voor Helmond Sport. Seegers is inmiddels al dertig jaar actief in het voetbal, onder meer als data-analist, performance coach, hoofd jeugdopleiding en (jeugd)trainer.
Hij benadrukte hoe belangrijk het is dat club en supporters dicht bij elkaar staan en blijven. Zijn ambitie is om een sterk collectief te vormen dat durft te voetballen.
Over zijn eerste periode bij Helmond Sport zei hij: “We zien veel groei, maar er is nog veel te doen. Het besef daarvan leeft binnen de club. Om vooruitgang te boeken, moeten we met elkaar in gesprek blijven. We willen af van de gemiddelde vijftiende plek van de afgelopen tien jaar.”
Verschil met eerdere functies
Volgens Seegers draait het werk als hoofdtrainer net als zijn eerdere functies om coachen: spelers in hun kracht zetten en kwaliteiten verdubbelen. Niet praten over wat iemand niet kan, maar focussen op wat iemand wel kan. Ambities zijn groot: prestaties, samenhorigheid en jeugdinstroom moeten omhoog.
De staf is inmiddels nagenoeg compleet. Ben van Dael is toegevoegd en brengt veel ervaring mee. “Hij is hartstikke welkom en het is fijn om hem, met al zijn ervaring, erbij te hebben.”
Start van de competitie
De start van de competitie leverde vier punten op uit vier wedstrijden. Volgens Seegers was het beeld wisselend:
- tegen Roda gingen we goed van start en hadden we eerder moeten scoren om de wedstrijd naar ons toe te draaien;
- tegen RKC had gewonnen moeten worden;
- tegen Emmen goed gespeeld, maar te weinig gescoord;
- tegen ADO de minste wedstrijd: afspraken niet nagekomen en te ver teruggedrongen.
Over de strijdlust zei hij: “Bij ADO deden we niet alles wat was afgesproken. We konden geen vuist maken.” Opvallend was de arbitrale fout in die wedstrijd. De scheidsrechter erkende dit en bood excuses aan in de kleedkamer. Ondanks het feit of het wel of geen penalty was, vond Seegers het positief om te zien dat Onze linksbuiten het team volledig ondersteunde door mee te verdedigen.
Hij sloot af met vertrouwen: “Ik zie nu al een team dat zich, op en naast het veld, niet laat beïnvloeden door tegenslag.”
Rick de Rooij over zijn rol
Sinds 1 juni is Rick de Rooij actief als Manager Voetbal & Organisatie. In deze rol is hij technisch verantwoordelijk en geeft hij tevens leiding aan de dagelijkse organisatie van de gehele club. Daarnaast werkt hij nauw samen met Jurgen Streppel, die als overkoepelend verantwoordelijke zijn tijd verdeelt tussen Helmond Sport en partnerclub KV Mechelen.”
Rick zei: “We doen wat we kunnen en dat doen we al best goed. We willen veel, maar niet alles kan meteen. Stap voor stap bouwen we door, met de hele organisatie. Daar zijn we enorm trots op. Uiteindelijk gaat het erom dat we de wedstrijd optimaal kunnen spelen.”
Transferperiode
De transferperiode noemde hij hectisch, chaotisch, interessant en uitdagend. Er werden veel gesprekken gevoerd met zaakwaarnemers en er is een mooie selectie samengesteld. De gewenste buitenkans in de vorm van een creatieve nummer 10 bleef helaas uit. Dat was een teleurstelling, zowel voor de club als voor de supporters. Kans op transfervrije spelers acht De Rooij klein; de verwachting is dat de huidige selectie tot de winterstop blijft staan.
Jeugdopleiding
Rick kijkt met trots naar de jeugdopleiding, die in 2016 bijna werd stopgezet, maar nu floreert. In Helmond en de Peelregio loopt veel talent rond dat al dicht tegen het eerste niveau aan zit.
Een positieve ontwikkeling is de komst van Roland Vroomans als trainer van Onder 21. Vroomans is oud-speler van Helmond Sport, begon hier zijn trainerscarrière en beschikt over een goed scoutingnetwerk. Een waardevolle toevoeging voor de club.
Organisatie en stadion
Op kantoor zijn de afgelopen jaren veel veranderingen geweest. Vijf jaar geleden werkten er drie mensen, inmiddels zo’n vijftien. Er wordt hard gewerkt aan verdere doorontwikkeling. In het nieuwe stadion moet iedereen nog zijn plek vinden; zowel het supportershome als het kantoor voelen nog niet volledig als thuis. Dat gaat wel de goede kant op.
Het veld kreeg veel lof. “Chapeau voor Onze grasmeesters.” In het stadion is nog altijd een tekort aan ruimte. Supportersverenigingen moeten hun spullen goed kunnen onderbrengen. Omdat het stadion niet ons eigendom is, zijn niet alle wensen vanzelfsprekend te realiseren. Hierover is Onze Club in gesprek met de gemeente.
Supporters
De Rooij prees de steun van de supporters. De spelers waren onder de indruk van de sfeer. Jonge jongens vroegen of dit normaal was. Jurgen antwoordde: “Ja, dit is het nieuwe normaal.”
“We zijn de supporters erg dankbaar voor hun steun. Als team moeten we dat wekelijks terugbetalen door hard te werken.”
Vragen van supporters
- Jeugdspelers in de selectie: zij trainen structureel mee en krijgen kansen. Doel is dat dit seizoen 2 à 3 spelers debuteren.
- Promotie: de club mag de trots meer uitstralen.
- Speelsysteem: basis met drie ‘spitsen’, incidenteel kan gewisseld worden naar één of twee diepe spitsen.
- Jeugdbeleid: maximaal inzetten op talent binnen 30 km. Investeren in trainers en begeleiding.
- Seizoenkaartverkoop: 90% verlengd, doel is uiteindelijk een vol stadion.
- Marketing en ticketverkoop: er wordt hard gewerkt om dit met de juiste strategie in te zetten.
- Parkeerbeleid: wordt verbeterd met duidelijkere signing en tickets.
- Supportershome in stadion: als club zijn we aan het kijken hoe we de sfeer hier kunnen verbeteren. Omdat dit onderdeel is van de gemeente, is niet alles mogelijk.
- Opbouw achterin: Menno is een meevoetballende keeper, maar er zijn nog verbeterpunten. Coaching in de groep moet sterker.
- Speler Amir Absalem wordt door supporters graag gezien in de basis: in de eerste weken werd hij tijdelijk ontzien na de geboorte van zijn tweede kind. Daarna stond hij vrijwel elke week in de basis.
- Aankleding stadion: plannen voor meer sfeer, zoals bijvoorbeeld een jeugdtribune en meer aankleding, maar dit vergt tijd en samenwerking met de gemeente.
- Stoelen vullen: succes helpt, maar club wil ook meer gezelligheid en trots uitstralen.
- Onder 21: het beleid is om alleen spelers binnen 30 km te halen. Uitzonderingen worden alleen wanneer een positie niet voldoende bezet is.
- Trainingslocatie: een terugkeer naar Helmond is helaas voorlopig uitgesloten. Helmond Sport heeft vele pogingen hiervoor gedaan, maar de gesprekken met de gemeente leverden niet het gewenste resultaat. De club is nu tevreden in De Rips. Sinds vorige week is de trainingsaccommodatie uitgebreid met Gymbox, waardoor de spelers ook hun krachttraining optimaal kunnen uitoefenen.
- Spel achteruit: de ploeg werkt aan zorgvuldiger opbouwen en het beter benutten van de keeper.
- Trainingsdoelen achter het doel: lastig op te lossen vanwege ruimtegebrek. Oplossingen zoals inklapbare doelen zijn te duur. De club blijft zoeken naar een goede oplossing.
Persoonlijk contact
Supporters waardeerden het persoonlijke contact van hoofdtrainer Jurgen Seegers en Manager Voetbal & Organisatie Rick de Rooij tijdens de supportersavond. Al voorafgaand aan het programma zochten zij de verbinding door langs de tafels te gaan, supporters een hand te geven en persoonlijk het gesprek aan te gaan. Daarmee maakten zij duidelijk dat zij het belangrijk vinden dat Onze Club en haar achterban dicht bij elkaar staan.
Afsluiting
Martie Jeuken sloot de avond af met een dankwoord aan alle aanwezigen. Ook Jurgen en Rick spraken hun waardering uit voor de inbreng van de supporters. Onze Club kijkt terug op een waardevolle avond.